Proč ženy často bolí hlava

24. července 2008 v 0:45 | dr. Siorak |  Teoretické práce
Dlouhodobým velmi náročným výzkumem jsem zjistil, že hlavní příčinou, proč ženy často bolí hlava jsou jak muži, tak i ženy samotné. Jistě víte, že v české kotlině nepotřebujeme vládu. Vše totiž řídí neviditelná ruka trhu a tento princip také vše vysvětluje, takže nejspíše nepotřebujeme ani vědu. Přesto tady musí být někdo, kdo objasní, jak taková neviditelná ruka trhu v sexu působí. A k tomu se skromnou mravenčí prací snažíme přispět i my, abychom dostáli dobrému jménu vědecké instituce, v níž máme tu čest pracovat.
Aby bylo na čem stavět, za prachy z Bruselu (jak jinak, tady se na seriózní vědě šetří) jsem zorganizoval zaškrtávací anketu pro ženy s jedinou otázkou:
"Bolí vás často hlava a proč?"
Výsledný kontrolní vzorek obsahuje 2853 náhodně vybraných žen vdaných nejméně tři roky ve věku od 25 - 50 let a vzhledem k jejich milencům poněkud vyšší počet jejich mužů - 5721. Ne, není to tak, že každá druhá žena má milence, poněvadž je mezi nimi mnoho takých, které mají milenců několik. Extrémním případem je nymfomanka vlastnící 38 milenců. Polovina těch mužů jsou exmanželé a ne všechny dámy zůstaly při jednom.

1. Nerovnováha nabídky a poptávky

1.a Můj muž je sexuálně netečný - 54,498 %
Při bližším zkoumání tohoto jevu vyšlo najevo, že dotyčný manžel ještě zdaleka není za zenitem své výkonnosti. Pozoruhodný vliv na "omlazení" muže (někdy i jeho ženy - až o 30 let) má pak vstup do politiky. Pánové, vřele doporučuji.
Někdy je ovšem příčinou neomezená sexuální náruživost dotyčné, která ještě nedošla k rozhodnutí, že převis její nabídky nad poptávkou devalvuje hodnotu sexuálního prožitku jejího muže a je tedy nezbytné uplatnit svoje zboží na cizích trzích. Díky globalizaci je to stále jednodušší. Někdy to ovšem nejde, poněvadž tržní hodnota onoho zboží neumožňuje nasadit atraktivní cenu a narážeje na tvrdou konkurenci musí dotyčná musí naopak zaplatit. Ruka trhu je neúprosná.
1.b Můj muž má přemrštěné sexuální nároky 11,802 %
Tento jev se často objevuje u notoricky věrných párů, kde nabídka, tentokrát ze strany muže silně převyšuje poptávku ze strany partnerky. Platí zde v podstatě totéž, co v prvním případě, jen role jsou obráceny. Všimněte si, že procento nespokojených žen je podstatně nižší. V žádném případě nemusí platit muži, aby jim dal pokoj, naopak mužovy skromné požitky bývají vydobyty za cenu opravdu tvrdé práce a velkých finančních vydání.

2.Neúspěšná snaha o omezení svobody

2.a Kamarádi, hospody, fotbal, karty, atd. 38,482%
Většina chlapů nesnáší dobře život v zajetí a jsou tu dokonce takoví, co jako některé zvířecí druhy, se v zajetí nerozmnožují, ač mimo klec jim to jde více, než dobře. Proto utíkají z pohodlí rodinných gaučů na fotbal (i ti, co ho nikdy nehráli), či rovnou do hospody, kde vedou diskuse na omezený počet témat. Jsou to - ženské, sport, politika. Muž, který k těmto tématům nemá co říci, je v hospodě znemožněn.
Některé ženy to špatně snáší. Místo, aby si položily otázku, co to vlastně je pro jejich muže atraktivnější, než pobyt u rodinného krbu, trápí se myšlenkou, že je snad dotyčný muž už nemá rád. Do hlavy se rovněž zákonitě vkládají představy četných milenek. Pravdou je, že takováto obava se může proměnit ve skutečnost, pokud se do něj hned po příchodu domů pořádně obují. Pokud se takový průměrný chlap něčeho opravdu bojí, tak je to ženská výčitka a pláč. Tady je garance, že bude utíkat častěji a na delší dobu, pokud má kam. Rozumná žena volí řetízek pro svého manžílka sice delší, ale zato z kvalitní chirurgické oceli. Umně jej povoluje a přitahuje podle situace tak dlouho, než si dotyčný zvykne na něžné povely své krotitelky, protože přece TO ON SÁM SE ROZHODL. Vyžaduje to ovšem umění vcítit se do velmi jednoduché psychiky mužů. Pozoruhodný paradox je, že se zvyšujícím se vzděláním žen jsou jejich schopnosti v této oblasti nižší. Naopak ženy i méně atraktivní a často i méně otitulované dokáží někdy až nemožné. Muž totiž vidí ženu tak, jak se vidí ona.
A jak s tím souvisí neviditelná ruka trhu? Konkurují dva světy - svět kamarádů, hospod, koníčků, milenek atd. versus svět rodiny, odpovědnosti, povinnosti a lásky. Vyhrává ten, který nabídne víc. A co nabídne svět rodiny, to je v rukou žen.
2.b Žárlivost 23,123%
Ano, jsou prosím ženy, které mají přesně opačný problém. Jejich muž je chorobně žárlivý pitomec. Protože pásy cudnosti již dnes nejsou IN, nehnou se od své milované ani na krok. Dopřejí své milované soukromí pouze na toaletě a i to nervózně a podezřívavě ve zkracujících se časových intervalech pokukují na dveře. Obávám se, že taková žárlivost je neléčitelná a jedinou spásou je definitivní úprk. Z hlediska neviditelné ruky trhu je žárlivost panickým strachem z cizí konkurence. Dotyčný ovšem nejde cestou zvyšování své konkurenceschopnosti ale snahou o regulaci aktivit svého partnera a snižování jeho sebevědomí.
Ovšem jsou ženy, které si to vyloženě užívají a dokáží z toho vytěžit maximum. Klobouk dolů před jejich uměním.

3. Pořádkumilovnost

3.a Prkýnkářky 15,839%
Tyto ženy si pletou svou domácnost s výstavištěm pro sousedky, které k nim chodí na kafe. Celý byt se musí blýskat jako v reklamě na čistící prostředky a každá jednotlivá věc (včetně manžela i dětí) má svoje místo, polohu i čas. největší pokoj v bytě (ano, obývák) je ve v obyčejné dny tabu a má otevírací hodiny jen na večerní televizi, při které je neslušné válet se na sedačce a cpát se brambůrkami. Pochopitelně se ostatní členové domácnosti mění v rušivé činitele, poněvadž jim absolutně schází disciplína a cit pro pořádek. Jako symbol pro tyto ženy jsem zvolil prkýnko na toaletě, které má polohu mužskou (stojí) a ženskou (leží). V této oblasti se nepřipouští žádná emancipace - jediná správná poloha je ta ženská, ačkoliv i to slovo - prkýnko - je středního rodu. Obávám se, že takovým ženám není pomoci a obvykle svého ideálu dosáhnou. Ovšem až po rozvodu, a útěku dětí, kdy v něm zůstanou samy.
3.b Pedanti (neplést s pedofily) 14,436%
Jsou to obvykle muži vyžadující důsledné systematické roztřídění a uložení veškerých předmětů v domácnosti. Pokud mají dílnu, je tam perfektní pořádek a všechno má své místo. Ovšem pokud tento přístup, ochucený dostatečnou dávkou hloupé ješitnosti uplatní v bytě, neexistuje žádná žena, která by někdy něco dokázala v jeho očích dobře. Zde hodně záleží na to, jak silnou osobností žena je. Pokud ano, tak prostě NEPŘIPUSTÍ, aby její muž do čehokoli v bytě zasahoval a vytlačí ho do dílny, garáže nebo sklepa. Tím vyloučí agresivní konkurenci ješitného manžela a nabídne mu podnikání na jiném segmentu trhu. Sama pak za výhradně svůj rajón vyhlásí domácnost a veškeré poznámky manžela na toto téma odbývá slovy. "Nepleť se mi do mých ženských problémů, ty máš svou garáž." Před svými známými pak se zdviženým obočím a hrdým pevným hlasem v jeho přítomnosti prohlašuje, jaký je její méďa PRECIÓSO, popřípadě ŠVÝCAR. Tím ho porazí jeho vlastními zbraněmi - pedantičností a ješitností. Tomu totiž odolá jen nepatrné procento zcela impregnovaných jedinců, většina z nich proto, že jsou hluší.

4. Upravenost zevnějšku

4.a Mužná image 35,951%
Muži jsou různí. Ale jedno je jisté. S vyjímkou těch několika málo procent narcisů, metrosexuálů a bankovních úředníků se svému zevnějšku nevěnují pro radost z oné činnosti samotné, tak jako to dělá většina žen. Ano dámy. Ta drogérie v koupelně, to je váš obchod. Nicméně většina mužů už pochopila, že ne všude se dá chodit v teplácích, alespoň jedenkrát denně potřebují sprchu, čisté ponožky a slipy. Také to, že uprdnout si taky nelze kdekoli a komentář "Eh, zase jsem se přežral!" s bezelstným úsměvem na tváři taky leckde situaci nezachrání. Ano, mé drahé čtenářky, slyším vaše námitky, že tohle snad nemyslím vážně a že je to zoufale málo. Nicméně pro někoho i to může být více, než je schopen udělat. Co k tomu říci? Nekoupily jste třeba zajíce v pytli? Vždyť ten chlap se špínou za nehty, co sedíce v trenkách v obýváku si šťárá v zubech, před chvíli si říhl a teď právě uprdl - nebyl to náhodou před pár lety váš nejskvělejší Kája? No jo, vím, láska je slepá. Pak je možno poradit jen jedno. Milujte ho takového, jaký je a jakého jste ho milovala kdysi. jen tak se vám to podaří přehlédnout. A neříkejte, že vás tenkrát podvedl. Jen jste to nechtěla vidět. A pro případ pochybností - Pišta Hufnágl není o nic lepší.
4.b Ničeho si nevšiml 66,870%
Dost obecný problém. Obětavě prosedíte u holiče, "protože JSTE SE na sebe už nemohla dívat a ty báby odvedle si cosi O VÁS šuškaly" Dalo to hodně práce, trpěla jste a možná to i bolelo, ale stálo to za to. Má to už jen jednu chybičku. Chcete slyšet nestrannou pochvalu a máte na ni právo právě od svého muže. Vždyť jen KVŮLI NĚMU jste celou tu hrůzu podstoupila. Pochvala od sousedky se nepočítá, protože je to závistivá mrcha. Vstoupíte do bytu s tím nejvýstavnějším králem pozdravů, který máte v zásobě jen pro SKUTEČNĚ ZVLÁŠTNÍ příležitosti. A on NIC. Je zažrán do jakéhosi pitomého časopisu o sportu a jeho pozdrav je horší, než pozdravem malomocného, kterému minulý týden upadl jazyk. Ani nezvedne oči, aby se na mě podíval! Ano, to je dobrý důvod aby ženu před spaním začala náhle bolet hlava.

5. Peníze

5.a Vydělá málo 45,274%
Co si budeme povídat, je všeobecně známo, že žena je tvor nenáročný. Jenže co má taková žena dělat, když ta mrcha, co s ní pracuje, má větší byt, děcka rozežrané, že ani nevědí, co by ještě chtěli, každý rok dvakrát u moře a ty značkové hadry, ve kterých se ta děvka naparuje. Ten její je hodnej - ale jaksi - neschopný. Tuhle mu řekla, že by se měl více snažit. Tak si přibral ještě jednu práci a večer pak s ním nic nebylo. Tak mu naznačila, že i doma by se měl víc snažit a on? Začal se opíjet v hospodě. Jak je možné, že je na světě taková nespravedlnost?
Inu drahá, co jsi nakoupila, to máš. A bohužel, závisí to i od toho, co jsi byla schopna nabídnout. Ovšem největším neštěstím je, když jsi začala toho svého vnímat jako zmetkové zboží. Reklamovat manžela u jeho rodičů jen tak nelze. Takže? I s málem může být člověk šťastným.
5.b Vydělá až moc 3,152%
Muž, který opravdu hodně vydělává, třeba desetinásobek průměrného platu mívá zároveň i neuvěřitelný sexappeal. A když je k tomu mocný, může si na něm žena, ač to zní neuvěřitelně, zamilovat i jeho - mozek.
Proč? Je to snadné. Na sexuálním trhu je jeho tržní hodnota vysoká. Je symbolem síly, jistoty, prosperity a moci. Klasický symbol samce Alfa, vůdce stáda s přednostním přístupem ke každé lani. Prostě neodolatelný. A co to znamená pro jeho manželku, jejíž tržní cena navíc s věkem klesá? Většinou je to špatná zpráva.
Uvědomuji si, že tato anketa nepostihla problém v celé šíři. Je to dáno omezenými prostředky na výzkum. Neviditelná ruka trhu říká, že tržní cena naší vědecké práce je nevalná. Co s tím, ti barbaři, co nevidí nic, než ty prachy až na prvním místě jsou slepí. Spokojená prosperující manželství jsou základem ekonomické prosperity státu. Včera mou ženu bolela hlava a výsledek? V práci jsem se více věnoval výstřihu sekretářky Blaženky, než seriózní vědecké práci. Tohle už ti slabozrací ekonomové nevidí. Že by jejich manželky taky bolela hlava?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aťan Aťan | Web | 24. července 2008 v 11:29 | Reagovat

...manželce jsem to připíchnul na nástěnku... :-)

2 Katka Katka | Web | 24. července 2008 v 22:42 | Reagovat

hodila by se sem jedna malá anketka, chcete s ní pomoci? :)

3 dr. Siorak dr. Siorak | 24. července 2008 v 23:10 | Reagovat

Jen do toho. :-)

4 Churry Churry | E-mail | 25. července 2008 v 9:14 | Reagovat

Mne teda hlava doma nebolí, mne teda ne! Ale nechápu, proč tak často trpí migrénama ten můj?

5 sio sio | 25. července 2008 v 11:50 | Reagovat

Churry, četl jsem v odporné literatuře, že někteří muži mají ženský mozek a naopak.

6 Nutrie Churry Nutrie Churry | E-mail | 25. července 2008 v 12:14 | Reagovat

Na tom něco bude, vždycky hledám muže s ženskou duší, tak třeba má i mozek "o)

7 Aťan Aťan | Web | 25. července 2008 v 13:54 | Reagovat

...viděl jsem tvého muže ve tvém spodním prádle...

8 Nutrie Churry Nutrie Churry | E-mail | 25. července 2008 v 13:57 | Reagovat

Napiš častěji, já ho vidím furt bez prádla. Ale nosí černý, řekni, že joo.

9 Bíša Bíša | E-mail | 25. července 2008 v 16:03 | Reagovat

To bude bádání. Těžkých migrén je asi 300 typů!!!

10 Nutrie Churry Nutrie Churry | E-mail | 25. července 2008 v 16:42 | Reagovat

Halejse, doc.Bíšo, deme do teho, ne?

11 Bíša Bíša | E-mail | 25. července 2008 v 23:15 | Reagovat

Musím si často lehnout...

12 Nutrie Churry Nutrie Churry | E-mail | 26. července 2008 v 9:36 | Reagovat

To je otázka? Odpracuju většinu sama, vždyť mě znáš.

13 gabkin gabkin | 29. července 2008 v 23:13 | Reagovat

má ta migréna, nějaké povrchové projevy?

jak již zmínil Velký Jára, občas pozoruji takové, jakoby čtverečky.

14 Nutrie Churry Nutrie Churry | E-mail | 30. července 2008 v 4:51 | Reagovat

Upřesnit! Kosočtverečky?

15 Bíša Bíša | E-mail | 30. července 2008 v 22:32 | Reagovat

Tak to je  kolego vážné, medikace - opět lázně...

16 Sokrates Sokrates | E-mail | 3. října 2008 v 22:33 | Reagovat

velmi dobrá práce pane kolego. Uvažujete už o profesúře?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama